אודות

מצגת זאת דורשת JavaScript.

ד"ר רועי צזנה הוא אינטלקטואל ציבורי וחוקר עתידים מוכר בישראל ובעולם. הוא חוקר במרכז למחקר סייבר בינתחומי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב, ומשויך ליוזמה לרובוטיקה ממוקדת-אנוש באוניברסיטת בראון ברוד איילנד. הוא פרופסור אורח באוניברסיטת שאקרים בקזחסטן, ומוזמן תכופות להרצאות אודות העתיד מסביב לעולם.

ד"ר צזנה הקים הקים ועומד בראש פרויקט סימפוליטיקס לחיזוי פוליטי, ו- "חי את העתיד" כמייסד-שותף של טלה-באדי – חברה המפיצה ומתחזקת רובוטי טלפרזנס משוכללים (מתוצרת דאבל רובוטיקס ויצרנים אחרים) ברחבי העולם. בדרך זו הוא מסוגל להרצות, ללמד ולנהל מיזמים בחמש יבשות דרך אוואטרים רובוטיים המשמשים עבורו כגופים חלופיים.

ד"ר צזנה חבר במספר גופים לחקר עתידים, כולל האגודה לעתיד העולם, טכקאסט (במסגרתה נבחר כמומחה החודש) ופרויקט המילניום. הוא יועץ ל- Lifeboat Foundation – ארגון שמטרתו לשמר את האנושות לאורך זמן. הוא מייעץ לגופים ולחברות רבים, כגון מרכז פרס, כנסת ישראל, Obvislim, Matchpool ואחרים. בנוסף הוא פועל כאנליסט בכיר בחברת ויקיסטראט לייעוץ בכוח ההמונים.

ספרו הראשון של ד"ר צזנה – "המדריך לעתיד" – הפך לרב-מכר וריכז את תשומת לב הציבור בעתיד ובדרך בה ישפיעו הטכנולוגיות על החברה. בימים אלו הוא מוציא את ספרו השני – "השולטים בעתיד" – העוסק בשלטון בעתיד ובחלוקת הכוח בין הממשלה, התעשייה והציבור, בהוצאת כינרת זמורה דביר.